Miks korstnamütsi paigaldus on peale renoveerimist hädavajalik?

Et kivist korstnapits ilmastikutingimustes (vihm, lumi, temperatuuri kõikumine, mis võib põhjustada korstna seinte kahjustamist ja korstna tõhususe langust ) ei laguneks. Selleks on vajalik korstna otsa paigaldada korstnamüts, mis ühtlasi parandab ka korstna tõmmet. Uutel korstnatel võib mütsi olla ka komplektis, kuid vanematele tellime oma pikaajalistelt koostööpartneritelt Plekipoisid, kes on end aja ja kvaliteediga tõestanud.

Korstnamütsidele on võimalik muidu võimalik ka tellida sademekatuseid, mille nimest saab välja lugeda nende peamise ülesande – kaitsta korstent sissesadava vihmavee eest. Kuid meil on pigem see justkui väga ränk soovitus, et kaitsta oma tööd ja pikendada seda aega, mil peremees peaks korstna pärast muretsema hakkama.

AGA see kõik oleneb olukorrast, sest tuleb arvestada kohalikke mõjusid. Kui korstna ots on katuse suhtes väga madal ja hoone asukohas valitsevad tugevad ühesuunalised tuuled, võib sademekate hakata suunama korstnasuitsu katusekattele. Selline pidev happeline olukord ei tee näiteks ka kõige tugevama värvkattega teraskatusele head.

Kui korstnapits on laotud silikaattellistest (mida me ka igapäevases praktikas kõige enam näeme), mis kaotab aja jooksul oma tehnilised näitajad ja hakkab lagunema. Sellistel juhtude on korstnamütsi kasutamine eriti oluline, et kaitsta korstna terviklikkust ja pikendada selle eluiga. Eks see ole ka üks põhjustest miks silikaat on tootmisest maha võetud kuna ilm ja aeg tõmbavad ta lihtsalt katki. Ei ole eriline juhtum kui saame teada, et kivi kukkus ise korstnast sisse. Eks siis on vist juba tõesti viimane aeg välja sõita ja see korda teha.

Samuti kui korstnamüts on korralikult paigaldatud, võib see aidata vähendada suitsu tagasivoolu korstnasse, mis võib põhjustada suitsukahjustusi ja tuleohtu. Mõne jaoks on ilmselt ka tähtis korstna välimus – sellega saab mitu jänest ühe lasuga maha kanda.

Korstnamütsi paigaldamise hinnapakkumise saamiseks edastame korstnapitsi mõõdud, värvitooni Plekipoistele ja paigaldame selle kohe peale renoveerimisetööde lõppu. Või kui peremees on korstent ilusti kütnud ja õigeaegselt selle eest hoolt kandnud siis lihtsalt tuleme, vahetame välja ja soovime kõike paremat.

continue reading

Related Posts